بي جواب گذاشتن الو و كلام بدون سلام

نوع اصطلاح :
عنوان :
بي جواب گذاشتن الو و كلام بدون سلام
به ندرت كسي در مكالمه هاي تلفني با كلمۀ "الو" كلام را شروع مي كرد. رسم بر "يا حسين"و "ياالله" گفتن بود. با اين وصف، اگر كسي جز اين مي كرد، شنوندۀ پيام آن قدر جواب او را نمي داد تا عبارت صحيح و متعارف جبهه را بگويد ، يا خود با گفتن "يا حسين"و "ياالله"شروع مي كرد. در مورد سلام هم همين وضع حاكم بود. غير از اين كه پشت در اتاق ها و محل ورود و داخل چادر مي نوشتند: " اول سلام، بعداً كلام"اگر كسي بدون سلام آغاز به صحبت مي كرد.، چنان كه در خبر توصيه شده است ، جواب او را نمي دادند يا خودشان سلام مي كردند و بعد مي گفتند : "بفرماييد". بعضي در برخورد با يكديگر تعبير "السلام عليكم يا اولوالالباب " را مي گفتند خصوصاً خطاب به مسئولان حضرت قمر بني هاشم نه قمر در گردان حضرت قمر بني هاشم لشكر سيد الشهدا رسم بر اين بود كه اگر كسي به عجله و شتاب نام حضرتش را سبك به زبان مي آورد و از گفتن عبارت كامل آن خودداري مي كرد، هر كس مخاطب او بود و مي شنيد، به شوخي و جد، او را به فرستادن صد صلوات جريمه مي كرد. حتي گفته مي شود يك وقت حاج محسن دين شعاري* معاون گردان تخريب ، به يكي از بچه ها كه عبارت "گردان قمر" را ضمن صحبت به كار برده بود گفته بود: بايد صد صلوات بفرستي چون نگفتي"حضرت قمر بني هاشم" و آن بسيجي حاضر جواب گفته بود:"شما هم حاج محسن بايد صد صلوات بفرستيد چون نگفتيد حضرت قمر بني هاشم عليه السلام"

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir