اولين كنگره بهداشت نظامي

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين كنگره بهداشت نظامي
اولين كنگره بهداشت نظامي در 27 شهريور ماه 1368 به مدت سه روز با حضور آقايان حجت الاسلام صفايي نماينده ولي فقيه در نيروهاي مسلح، مهندس تركان وزير دفاع و پشتيباني، دكتر مرندي معاون بهداشت و درمان ستاد فرماندهي كل قوا، سرلشكر ظهير نژاد، سرتيپ حسن سعدي فرمانده نيروي زميني ارتش، سرتيپ نيك نژاد رييس شهرباني، دكتر شيباني نماينده مجلس شوراي اسلامي و خانواده شهداي گروه بهداشت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و با حضور متخصصين امر در محل ستاد فرماندهي كل قوا آغاز به كار كرد. در مراسم افتتاح پس از تلاوت آياتي از قرآن مجيد و پخش سرود، پيام دكتر علي رضا مرندي معاون بهداشت و درمان ستاد كل و پيام مهندس علي سهرابي توانا دبير كنگره قرائت شد. مراسم افتتاح با بازديد از نمايشگاه پايان يافت. در جلسات بعدي مقالات ارائه شده توسط متخصصين امور بهداشت نظامي قرائت شد. مقالات ارائه شده از تنوع و كيفيت بالاي علمي برخوردار بودند و به مشكلات و مسائل عمده بهداشتي درماني نيروهاي مسلح توجه خاصي مبذول شده و به طور كلي شمار مسائلي از قبيل بازنگري تعريف محتوا و ويژگي هاي بهداشت نظامي در پرتو تعاليم اسلام، بهداشت دهان و دندان، كنترل بهداشت مراكز تهيه و طبخ و توزيع مواد غذايي، بررسي مسموميت هاي غذايي، بررسي مسايل عصبي و رواني در رزمندگان، پيشگيري و كمك هاي اوليه در مارگزيدگي و ميازيس، بررسي وضع آلودگي هاي شيميايي، ضرورت واكسيناسيون در نيروهاي مسلح، بررسي علل شيوع بيماري هاي حصبه، طاعون، تب در رزمندگان اسلام و... بودند. كنگره سه روزۀ بهداشت نظامي چهارشنبه 29 شهريور پس از پاسخ به سوالات و جمع بندي، قرائت قطعنامه و اهدا لوح يابود به كار خود پايان داد.
منبع : كتاب اولين هاي دفاع مقدس؛ محمد خامه يار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir