الاغ مسلح

نوع اصطلاح :
عنوان :
الاغ مسلح
در عمليات مرصاد، منافقان با زور و تهديد الاغ و قاطر روستاييان اطراف محل درگيري را مي گرفتند تا مجروحان خود را با آن ها حمل كنند و در مسيرهاي كوهستاني و طاقت فرسا ازآن ها استفاده كنند. اهالي چاره اي جز تسليم نداشتند و الا همان بلايي به سرشان مي آمد كه سر روستاييان ساير روستاها آمده بود و از طرفي چون مي دانستند اموال و احشامشان را به دست چه اشخاصي مي سپارند عموماً به احشام مرگ موش مي خوراندند تا در ميان راه سقط شوند. اما يكي از آن ها كار جالبي كرده بود؛ دو نارنجك را در دو طرف پالان الاغ قرارداده و ريسمان محكمي به ضامن آن بسته بود و سر ديگر ريسمان را از هر دو طرف پاي حيوان به زير شكم او محكم بند كرد. وقتي الاغ درسر بالايي تند كوه ها كمي پايش را بيش از حد معمول بازكرده بود خودش و كسي كه سوارش شده بود متلاشي شدند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir