شهيدان

نوع اصطلاح :
عنوان :
شهيدان
زندگان هميشه حاضرند و ناظر تاريخ. مريدان شهيد برتر كربلا حسين(ع). روزي خورندگان خون الهي . به لقاءالله رسيدگان . آنان كه با خون خود اسلام عزيز را ياري نموده و نهال نو پاي جمهوري اسلام عزيز را ياري نموده و نهال نوپاي جمهوري اسلامي را آبياري نمودند.
رادمرداني كه قلم از نگارش صفات شان و زبان از توصيف مقامشان عاجز و عقل از تصور قربشان در تعجب است. آنانكه به عهد خويش وفا كردند و تا آخرين لحظه استوار ماندند و سرخي خونشان گواه صداقت پيمانشان است. آنان كه دل خويش را به نور عشق زنده كردند و عاشقانه جان دادند و جاودانه شدند. آنان كه براي هميشه زنده اند و نزد خداي خويش روزي مي خورند . آن پاكدلاني كه به جستجوي پروردگار خويش برخاستن و او را يافتند و به او محبت ورزيدند و لبريز از محبت، عاشق معبود خود شدند و خدا هم عاشق شان شد و تن شان را – حجاب چهره جان بود – ازميان برداشت و خود خونبهاي شان شد. آنان كه از ملكوت هم بالاتر شدند و آنچه كه در وهم نيايد آن شدند.
خونين جامگاه وپاره پيكران جبهه توحيد . آنان كه با نثار قطره قطره خون شان در راه ثبات و پايداري اين جمهوري خدادادي كوشيدند. انسانهايي كه بي محابا بر دشمن زبون حمله مي برند و كشته مي شوند ، تكه تكه مي گردند، ولي دست از اسلام و خميني برنمي دارند. آنان به مولاي شان حسين(ع) اقتدا كردند و رفتند.
آزادمردان تاريخ. ميوه هاي رسيده و با طراوت باغ زيبا و پرشكوه خلقت كه باغبان اين باغ آنان را در حالي كه در كمال شادابي بودند، چيد.
اسطوره هاي ايثار و مقاومت، الگوهاي شهامت و رشادت كه در لحظه هاي خونبار انقلاب اسلامي پيشتازان مبارزه و پاكبازان انقلاب راستين اسلامي بودند و در راه به ثمر رساندند انقلاب اسلامي و مقابله با كفر جهاني از تحمل هرگونه سختي و ناراحتي دريغ نكردند و در تاريكي شب با توكل به خدا و شجاعت هرچه تمامتر بر نيروهاي كفار يورش بردند و آنان را نابود كردند.
آنان كه با تكبيرهاي رسا و با گلوله هاي سرخ و سربي و با مناجات عرفاني شب و نيمه شبهاي شان پشت خصم زبون را به لرزه درآوردند و براي اسلام و قرآن افتخار آفريدند. آنها كه شبانه روز در سنگر حق عليه باطل جنگيدند. آنها كه سرماي زمستان كردستان را كه هر قدمش خون جواني از گلهاي ما ريخته شده با خون دل خريدند. آنهايي كه گرماي سوزان و شديد خوزستان را در سنگر تحمل كردند تا خونشان ريخته شد.آنهايي كه گمنام ماندند و آثاري از خود برجاي نگذاشتند و تمام وجودشان را در كف اخلاص نهادند.
از بهترين و مومن ترين كساني بودند كه به اين انقلاب عشق ورزيدند. آنقدر عاشقان تلاش كردند كه پروبالشان در كنار معشوق سوخت و خون شان برزمين ريخت و تمام نشستگان تاريخ را به قيام خواندند. اسوهاي كمال و رشد متعالي انسانها هستند . گفتار صادقانه و بدون رياشان و ديگر سجاياي اخلاقي آنان همه را شيفته مي سازد . آنان مي گدازند و مي گدازند و از هرچه رنگ تعلق پذير آزادند . شاهدان تاريخ و گواه دهندگان بر مظلوميت اماممان.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir