شهادت

نوع اصطلاح :
عنوان :
شهادت
پلي از خانه فاني و كوچك به سوي دنيايي وسيع. سدراه پيشروي منافقان و دورويان. وسيله اي براي اعلام اعتقاد به وحدانيت حق و استقامت در برابر نام لايمات . تحول ، گذر از جهان مادي به جهان معنوي . معامله و تجارتي با خداوند تا در قبال جسم خاكي كه به امانت نزد ماست ، بهشت جاويدان را بستانيم و براي هميشه در بهشت خداوند روزي خوريم.
مرگ سرخ در محراب . تنها راهي كه انسان مي تواند با آن تا خداوند پرواز كند و روح بي قرارش در آن مكان قرار يابد و فناي في سبيل الله شود. بهترين سلاحي كه مي توان با آن در قلبهاي خفته و تيره عالم رسوخ كرد و آنان را به مبارزه دعوت كرد. سعادتي كه نصيب هركس نمي شود. آنگاه كه دو دلداده به هم مي رسند و عاشق به وصال معشوق مي رسد و بنده خاكي به جمال زيباي حق نظر مي افكند و محو تماشاي رخ يار مي شود؛ آن هنگام كه رزمنده اي مجاهد به سوي دشمن حق مي رود و ملائك به تماشاي رزم او مي نشينند وشيطان ناله برمي آورد و پا به فرار مي گذارد ، ناگهان غنچه اي مي شكفد . خلوت عاشق و معشوق.
"ميلادي" در تاريخ و هجرت "ميلاد" ي در جغرافياي يك انسان. كليد رمز متقيان و عاشقان با معشوق خود الله است. پاياني در راه انجام وظيفه . حركتي شتابدار به سوي معشوق ؛ و اين شتاب مستلزم خلوص ، پاكي و تقواست . درجه رفيع انسانيت . چشمه اي خروشان كه به زندگي طراوت و نشاط خاصي مي بخشد و كوتاه ترين راه براي رسيدن به كمال سعادت و خوشبختي است.
مرگ سعادت آميزي كه آغازيدن زندگي پربار و جديدي را نويد مي دهد. گامهاي بلند و سريعي كه زودتر از هر لحظه ممكن ، انسان را به معبود و معشوقش نزديكتر مي كند. فوز عظيم . بهترين و نزديكترين راه رسيدن به خدا . مانند گل خوشبو است. جاودانگي . كلمه مقدسي كه اين روزها سنج و قرب ديگري يافته و متبلور شده خود نمايي ميكند و به خفتگان و تازه به راه افتادگان نويد پيروزي حتمي و قطعي مي دهد. كلمه مقدسي كه فروغ دل دلشكستگان ، محرومان ، مستضعفان و بپا خاستگان درمقابل ظلم و جور است.
رسيدن به نقطه ايثار و تحقق آرمان برتر مكتب تشيع سرخ علوي است. پرواز به سوي خداوند . يگانه طريق رهايي از اسارتهاي بي حصار . مرگي نيست كه دشمن بر مجاهد با همه آگاهي ، منطق ، شعور ، بيداري و بينايي خويش انتخاب ميك ند. شهادت ، در فرهنگ ما و در مكتب ما يك درجه است؛ وسيله نيست، خود يك هدف است . اصالت و تكامل است. نهايت تكامل انسا . اوج زندگي. مرز بين حق و باطل . دريچه آزادي از دنيا. عروس زيبا. رفيع ترين و بزرگترين مقام . وسيله اي براي وارد شدن به مرحله تكاملي ديگر . سعادت است. دعوتي به تمام هدايت شدگان در راه خدا. نهايت آرزوي قلوب عارفان و عاشقان . حركتي در گريز از پوسيدگي . مسافرتي كه انسان به جايي پاكيزه و راحت كند و مورد لطف قرار گيرد. بالاترين درجه انسانيت و آگاه شدن از خويش . راهي براي رسيدن به هدف. يك انتخاب است . مرگ نيست ، حيات است.
مرگ آگاهانه و اختياري در راه هدف مقدس كه از هرگونه انگيزه هاي باطل مبراست. بهترين نعمت خداوند. يك پيروزي . مقطعي از حركت تكاملي كه انسان به وجود مطلق مي پيوندد و از طغيان و زبوني در مي آيد تا بتواند به ملاقات حق- كه منتهاي تلاش و كوشش اوست- نايل گردد. آخرين مرحله كمال انساني . از واژه هايي كه جز خدا و شهيد كسي توان درك كامل آن را ندارد. سفرعاشقانه خدا تفويض مي شود. نوري كه دلهاي تاريك را روشن مي سازد و خفتگان را بيدار و مردگان را زنده مي كند. آب حيات بشريت است. رجعتي با هدف به سوي الله . قله رفيع انسانيت . از راههاي رسيدن به بهشت و سنت ائمه اطهار(ع) . از جان گذشتن براي پايداري و حفظ عقيده ؛ ايثار خون در پاي عقيده.
ميانبري براي رسيدن به معشوق . آينده اي از يك عشق گدازنده و يك حكمت عميق و پيچيده . دوره جديدي از حيات انسانهاي مخلص خداست.
چيدن گلها به دست خدا براي عطر آگين كردن عرش الهي . شيرين تر از قند . معامله بزرگ و بسيار سودمند با خدا. شهادت . دو ركن دارد يكي آنكه طالب آگاهانه آن را انتخاب مي كند، ديگري آنكه با هدف مشخص و مقدس دنبال مي نمايد . سعادتي كه تمامي ما به دنبال آن هستم . بهترين شيوه مردن عروج انسانهاي پاك و الهي . ارثي گرانبها در انسانهاي وارسته . نقطه عطفي براي رسيدن به اهداف بزرگ الهي.
تنها سلاحي كه در عصر نتواستند به عنوان حربه قوي و كوبنده در جهت نابودي رژيمهاي پوسيده و استكبار در دست مظلومان ستمديده و مستضعفان در طول تاريخ از هابيل تا ابراهيم و تا محمد (ص) و تا خميني و ... به كار رفته و مي رود. سنت به ارث رسيده از انبيا و امامان راستين شيعه. تنها سلاحي كه دشمن را توان مقابله با آن نيست. رمز نزديك شده به خدا . انتخابي آگاهانه كه شهيد خواستار آن است.گلچين كردن بهترين گلها از باغ ؛ آن گلي كه توانسته از بوي خوشش معشوق را شاد كند و رضايت او را به دست آورد و لياقت همنشيني او را پيدا كند. شرافتمندانه ترين مرگها . از جان گذشتن براي پايداري مكتب و حفظ عقيده . ايثار خون در پاي درخت عقيده ؛ و تزريق خون بر پيكر نيمه جان جامعه . مرگ نيست ، رسالت است ؛ جان دادن نيست؛ فرياد است؛ مردن نيست ، تولد است ؛ سكوت نيست، فرياد است ؛ نفرت نيست، عشق است.
دريچه اي از دنياي خالي به سوي آسمانها. كامي بسيار عالي كه فقط نصيب بندگان خالص و مخلص خدا مي شود. تولدي دوباره براي زندگي جاودانه. تجلي ظهور حقيقت در دنياي سر و نا آشنا و دروغين ما . عشق به معبود . كلامي كه مرگ در آن واژه اي تهي و بي معناست . انتقالي زيبا تحت عنايت الهي ، زيباترين صورت مرگ. پيماني كه انسان با خداي خويش مي بندد و بهآن وفا مي كند. لبيك گفتن به ثارالله فريادي در سكوت ؛ نوري در ظلمت و چراغ اميدي در سياهي شب ياس. آرزوي امت محمد (ص) . حيات جاويد و محشور بودن با اوليا الله.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir