انسان

نوع اصطلاح :
عنوان :
انسان
موجودي كه آسمان و زمين مسخر در اراده اش است و تمام ملائكه مسجود او هستند .او خليفه خدا در روي زمين است و داراي ويژگي هاي مخصوص و نيروهاي منحصر به فرد است . يكي از اين نيروها قوه تعقل و سنجش است ؛ يعني از لحظه اي كه انسان در روي كره خاك پديد آمده و حركت خود را در اين دنيا شروع كرده ، هميشه دو راه و دو انتخاب در برابرش بوده. يكي انتخابي در جهت هوسهاي نفس و حرفهاي خلق و جلوه هاي دنيا ؛ يعني جهتي پايين تر از استعداد وجودي اش و را خسران و زيان ، و ديگر انتخابي برتر از خودي و براي رشد استعدادها و تكامل نيروهاي دروني اش. از همان ابتدا اين دو راه مشخص مي شود. "قابل" راه خسر را انتخاب مي كند و جلوه دنيا و هواي نفس او را مي فريبد و دچار خسارت مي شود و جاودان در آتش ؛ و "هابيل" راه رشد را طي مي كند و به رضوان خدا مي شد. امانتي در روي زمين كه هرگاه خالق او را نزد خود بطلبد ، بايد عاشقانه پرواز كند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir