هنريك يوسفي (هوسپيان)

عنوان :
هنريك يوسفي (هوسپيان)
شهيد «هنريك يوسفي» فرزند چهارم خانواده زحمتكش كارگري «آرمِناك» و «مارگاريت»در ارديبهشت ماه 1345 در تهران متولد شد. دوران ابتدايي و راهنمايي تحصيلي «هنريك» با موفقيت در مدارس ارامنه «نائيري» و «تونيان» سپري گرديد.
پس از آن براي كار و كمك به خانواده، وي مجبور به ترك تحصيل شده و به كار لنت كوبي پرداخت. هيجده ساله بود كه خود را به سازمان نظام وظيفه معرفي نمود.پس از طي دوره آموزشي، به عنوان سرباز پياده لشگر 77 خراسان، در خطوط مقدم جبهه هاي جنگ تحميلي حضور يافته و بعد از 13 ماه خدمت، در دوم بهمن ماه 1364 در «هويزه» به شهادت رسيد. پيكر مطهّر شهيد «هنريك يوسفي» پس از انتقال به تهران و انجام تشريفات خاص مذهبي در ميان حزن و اندوه انبوهي از مردم در قطعه شهداي ارمني جنگ تحميلي در تهران به خاك سپرده شد. گفتني است كه «سِرژيك» و «ژُرژيك»، دو برادر ديگر شهيد والامقام نيز در جبهه هاي دوران دفاع مقدس حضور داشته اند.
منبع: گل مریم ، نوشته ی دکتر آرمان بوداغیانس، نشر تسنیم حیات، با همکاری نشر صریر- 1385
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir