شاه صفي اول

عنوان :
شاه صفي اول
شاه صفي اول معروف به شاه سليمان، کشور عراق را از سلطه‏ي عثمانيها خارج نمود. بنا به گفته‏ي مورخ مشهور «سيد حسون براقي» از کتاب «تاريخ کوفه» دولت صفوي به سال 1048 ه به کشور عراق حمله کرد و قواي عثماني را بيرون نمود. وي علت حمله را چنين مي‏نگارد: «چون دولت عثماني هزار نفر از سربازان ايراني را که به «قزلباش» موسوم بودند در کاظمين و نجف به سال 1048 کشته بودند، شاه صفوي با شنيدن اين خبر اسف انگيز ناراحت شد و بلا درنگ با سپاه و جنگاوران ايراني بغداد را محاصره نموده و کشور عراق را زير سلطه‏ي خود درآورد. سپس به زيارت حسين عليه‏السلام رفت و براي خدام حرم حضرت سيدالشهداء و ابوالفضل عليهماالسلام و فقراي شهر بخشش فراوان نمود، آنگاه دستور داد مسجد پشت سر را توسعه دادند و رواق شمالي را بنا نمودند که معروف به«رواق شاه» است.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir