مهدي بن محمد بن ابراهيم‏

عنوان :
مهدي بن محمد بن ابراهيم‏
سيزدهمين کليددار بارگاه ملکوتي امام حسين عليه‏السلام.
پس از آنکه سيد وهاب کربلا را ترک نمود، حاج مهدي امور حرم را بعهده گرفت. مرحوم شيخ حسن کاشف الغطاء کيفيت بدست آوردن مقام کليدداري او را چنين آورده است: «هنگامي که نجيب پاشا وارد کربلا شد و کليددار سابق هم گريخته بود، حاج مهدي خود را به پيشگاه پاشا رسانيد و با صداي بلند توأم با خضوع و زبان ترکي چنين گفت: ما هرگز در اين شهر از اطاعت تو سرپيچي نکرده‏ايم و بين اجتماعات مردم تفرقه نينداخته‏ايم، ما را به جرم ديگران که افساد کرده‏اند مورد تنبيه قرار مده و ما را مورد عنايت خود قرار ده. در آن روز نجيب پاشا جواب مثبتي به وي نداد تا آنکه فردا با ابهت تمام وارد صحن مقدس حسيني عليه‏السلام گشت در حاليکه سيدکاظم رشتي همراه او بود. مجددا حاج مهدي با حالت گريان و دست به قرآن پيش نجيب پاشا آمد و دم اسب او را بوسيد و جماعتي از خدمه‏ي حرم که با حاج مهدي بودند، نجيب پاشا را همراهي مي‏کردند تا اينکه نجيب پاشا از زيارت حرم فارق شد آنگاه صدا زد: کليددار کجاست؟ - و روي سخنش با حاج مهدي بود - حاج مهدي جواب داد:
از ترس فرار کرده. پاشا نيز بدون تأمل او را متولي حرم حسيني قرار داد.»
به موجب اين فرمان در سال 1258 توليد حرم را به عهده داشت و او تا سال 1272 که دار فاني را وداع گفت، همچنان به سمت خود باقي بود.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir