مادام ديولافوا

عنوان :
مادام ديولافوا
در سال (1299 ه. 1881 م) و زمان حکومت تقي پاشا، والي بغداد، جهانگرد معروف فرانسوي «مادام ديولافوا» با شوهر مهندس خود پس از ديدار خود از ايران و بابل وارد کربلا شدند و از مدارس کربلا ديدن نمودند. او گفته که طلاب علوم ديني در آنها سکونت داشتند و مي‏گويد خواستيم از حرم ديدن کنيم که پاسبانان حرم از ورود ما جلوگيري کردند و حتي نگذاشتند که از دروازه‏ي رسمي شهر وارد شويم، از پشت سور وارد شهر شده و در يک خانه‏ي محقر و رطوبتي مستقر شديم. از پشت بام شهر را نگاه کرديم و از دور، بارگاه حسيني معلوم بود. قبه با طلا پوشيده شده و از آثار صفوي بود. عمده هدف مادام ديولافوا از زيارت کربلا، ديدن آثار باستاني حرم حسيني بود. او مي‏گويد: بالاخره به نتيجه‏ي مثبت نرسيديم و به ديدن «کنسول» ايراني رفتيم، جدا مرد شريفي بود و از ما پذيرايي بسيار عالي به عمل آورد و اصرار داشت که به منزل او وارد شويم. سرانجام قرار بر اين شد که از بالاي خانه‏هاي مجاور صحن خصوصيات حرم را مشاهده نمايند به شرط اينکه کلاه قرمز ترکي بر سرشان بگذارند تا اهالي متوجه نباشند که آنها خارجي هستند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir