محمد بن احمد الحسيني‏

عنوان :
محمد بن احمد الحسيني‏
سيد محمد بن احمد الحسيني معروف به منشي بغدادي به سال 1237 ه وارد شهر کربلا شد. وي در کتاب خود به نام «رحله منشي بغدادي» گويد: «يکي از آباديهاي بغداد قصبه کربلا است و در آن پنج هزار نفر نفوس زندگي مي‏کنند و در آن روضه حسين عليه‏السلام است و از بغداد تا کربلا پانزده فرسخ است و در مسير راه تعدادي کاروانسرا وجود دارد. به مسافت دو فرسخ از بغداد کاروانسراي «کهينه» است و کاروانسراي «مراد» در چهار فرسخي بغداد است و کاروانسراي «البير» يا «خان النصف» در شش فرسخي بغداد است. در هشت فرسخي بغداد کاروانسراي «مزار قجي» واقع است و «مسيب» در ده فرسخي بغداد قرار دارد که در کنار فرات واقع است و در آن چهارصد خانه است و از مسيب بوسيله جسري که روي فرات گسترده شده به کربلا مي‏رود و پنج فرسخ راه دارد.
نهري از فرات جدا مي‏شود که به آن نهر حسينيه مي‏گويند. اطراف کربلا تا چهار فرسخي باغات وسيع وجود دارد که خرماي آن معروف است.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir