مس بيل‏

عنوان :
مس بيل‏
مس بيل، مستشرق بريتانيايي در سال 1324 ه. 1909 م وارد کربلا شد و 12 روز اقامت نمود، سپس مشاهدات و اطلاعات خود را در کتابي با عنوان «مراد الي مراد» به رشته تحرير درآورد. وي از شهر کربلا و ضريح و بارگاه امام حسين عليه‏السلام چنين تعريف مي‏کند:
«... اما بارگاه حسين عليه‏السلام مسلمانها از ورود افراد غير مسلمان سخت مانع بودند، بنابراين من از پشت بام ساختمانهاي مجاور به خصوصيات حرم ناظر شدم، ديدم يک بناي باعظمتي است که دردنيا نظاير آن کمتر پيدا مي‏شود... آنچه از مشاهده‏ي شهر کربلا به مغز و مخيله‏ي انسان جلوه مي‏کند نه قبه‏ي طلايي حسين عليه‏السلام است و نه ازدحام ايرانيان با لباسهاي سبز رنگ است و نه سيماي عبوس و گرفته‏ي آنان (ايرانيان چون در آن حالت محزون و مغموم از زيارت حسين عليه‏السلام بوده‏اند از اين رو مستشرق انگليسي آنان را اينگونه توصيف نموده) و نه ثروت عتبه و بارگاه است. بلکه آنچه براي هر متفکر جلوه مي‏کند، همانا تأسيس يک امپراطوري بزرگ اسلامي مي‏باشد که مدتهاست مقر حکومت اسلامي شده.»
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir