حارث بن عبدالله بن ربيعه

عنوان :
حارث بن عبدالله بن ربيعه
وي مدتي از سوي عبدالله بن زبير فرمانروايي بصره را به عهده داشت. عبيدالله بن زياد پس از دريافت خبر مرگ يزيد، از فرصت استفاده کرد و کوشيد به نام امويان براي خود از مردم بيعت بگيرد ولي کوشش وي دچار شکست شد. بصره پس از اين، با يکي از شخصيتهاي معروف هاشمي به نام «عبدالله بن حارث بن نوفل» بيعت کرد. ولي نتوانست در کار خود، موفق باشد زيرا شهر يکپارچه آشوب شده بود و اين بحران ناشي از درگيريهاي قبيله‏اي و شدت يافتن فشار خوارج بود. مردم بصره ناچار به ابن‏زبير نامه نوشتند و ضمن آن، با او بيعت نمودند و تقاضا کردند تا فرمانروايي بر ايشان بگمارد، تا خطر خوارج را دفع کند. بحران اوضاع بصره به اوج خود رسيده بود و اين خود سبب گرديد که ساکنان آن، به اتفاق بر حکومت خليفه حجاز گردن نهند، ابن‏زبير ابتدا حارث بن عبدالله ربيعه را به سوي آنان فرستاد. او در برقراري آرامش منطقه کوشيد تا اين که مصعب بن زبير به بصره آمد و به عنوان استاندار جديد رسما قدرت را به دست گرفت.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir