عبدالله بن کامل شاکري‏

عنوان :
عبدالله بن کامل شاکري‏
شاکري: منسوب به بني‏شاکر، تيره‏اي از (جذام) که قبيله‏اي است از قحطان. (يمن، عرب جنوب)
وي از شيعيان و معتمديني بود که مختار بن ابوعبيد ثقفي او را به قيام خويش دعوت کرده بود.
هنگامي که سران باقيمانده‏ي نهضت، توابين، تصميم مختار را از متن نامه‏ي او دريافت کردند، شخصي از ميان خودشان به نام «عبدالله بن کامل» را با پيامي محرمانه، به ملاقات مختار (در زندان) فرستادند و پيام، اين بود: «از قول ما به او بگو: ما نامه‏ات را دريافت کرديم و انشاء الله همانطور که مي‏خواهي ما آماده‏ايم، و اگر صلاح مي‏داني، تا به زندان يورش بياوريم و تو را آزاد کنيم». عبدالله بن کامل هر طور بود موفق شد تا مختار را در زندان ملاقات نمايد و پيام را به او برساند، و هنگامي که مختار متوجه شد شيعيان با او همدل و همراهند و زمينه‏ي قيام مساعد است بسيار خوشحال شد، ولي يورش به زندان را صلاح نديد و در جواب پيام سران قوم به عبدالله گفت: «به آنان بگو: اين کار را نکنيد من همين روزها آزاد خواهم شد».
در آخرين نبرد مصعب بن زبير عليه مختار بن ابوعبيد ثقفي در منطقه‏ي «حمام اعين»، عبدالله بن کامل فرماندهي مقدمه‏ي لشکر را به عهده داشت که سرانجام در همين جنگ کشته شد.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir