منهال بن عمرو

عنوان :
منهال بن عمرو
از شيعيان و دوستداران امام سجاد عليه‏السلام بود. سالها بعد از عاشورا، منهال در سفر حج، ديداري با امام سجاد عليه‏السلام داشت. حضرت از او پرسيد: حال «حرملة لعنة الله عليه» چگونه است؟ عرض کرد: در کوفه و زنده است. امام عليه‏السلام او را نفرين کرد: «اللهم اذقه حر الحديد، اللهم اذقه حر النار؛ خدايا، سوزش و گرماي آهن و آتش را به او بچشان». چون به کوفه برگشت، در ديدار با «مختار» که خروج کرده بود، ناگهان ديد که حرمله را آوردند و به دستور مختار، دست و پايش را بريدند و سپس در آتش افکندند. منهال، ماجراي ديدار خود با امام سجاد و دعاي امام را نسبت به حرمله بيان کرد. مختار، از اينکه خواسته و دعاي حضرت به دست او تحقق يافته بود، بسيار خوشحال شد.
از او نيز نقل شده است که هنگام آوردن سر مطهر امام حسين عليه‏السلام به دمشق، مردي آيه‏ي اصحاب کهف را مي‏خواند. صدايي از سر مطهر آمد که: «کشتن من و گرداندن سرم، شگفت‏تر از اصحاب کهف است».
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir