يا لثارات الحسين‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
يا لثارات الحسين‏
نداي خونخواهي حسين عليه السلام.اين جمله، شعار ياوران حسين‏ «ع‏» و شعار فرشتگاني است که کنار قبر او تا ظهور امام زمان‏ «ع‏» مي‏مانند.[1] نيز، شعار حضرت‏مهدي‏ «ع‏» است، هنگام قيام براي انتقام خون شهداي کربلا.[2] همچنين شعار ياوران شهادت طلب امام زمان‏ «ع‏» که آرزوي مرگ در راه خدا دارند «شعارهم: يا لثارات ‏الحسين‏».[3] در نهضت توابين به رهبري سليمان بن صرد نيز که در سال 65 هجري در کوفه ‏قيام کردند، شعارشان همين بود. در قيام مختار هم همين شعار مطرح بود.در برخي نقلها «يا اهل ثارات الحسين‏» آمده است.[4] .
نيز «يا لثارات الحسين‏» نام نشريه‏اي است که به همت جمعي از نيروهاي بسيجي و حزب اللهي و دردمند، با انگيزه دفاع از ارزشهاي انقلاب اسلامي، از سال 1373 شمسي‏ منتشر مي‏شود و افشاگر برخي از برنامه‏هاي تهاجم فرهنگي غرب، عليه اسلام و انقلاب ‏است.


پی نوشتها :
[1] بحار الانوار، ج 44، ص 286 و ج 98، ص 103.
[2] منتهي الامال (چاپ هجرت) ج 1، ص 542.
[3] بحار الانوار، ج 52، ص 308.
[4] همان، ج 45، ص 334، 358، 367.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir