سالم بن عمرو

نوع اصطلاح :
عنوان :
سالم بن عمرو
از شهداي کربلاست. او غلامي از طايفه‏ي «بني‏مدينه» بود و در کوفه مي‏زيست و از شيعيان اهل بيت به شمار مي‏آمد. نام او سالم بن عمرو بن عبدالله مولي بني مولي بني المدينه کلبي، و اهل کوفه مي‏باشد. بني المدينه تيره‏اي از بني کلب قضاعة است. و زيد بن حارثه صحابي معروف از اين تيره بوده است.
او شيعه‏اي شجاع، سوارکاري نامدار و از ياران خالص حضرت مسلم بوده است که با آن حضرت قيام کرده و بعد از شهادت مسلم عليه‏السلام سالم، دستگير شده، و موفق به فرار از چنگ ابن‏زياد گشته و در ميان قبيله‏اش مخفي شد. تا اين که خبر ورود حضرت امام حسين عليه‏السلام به کربلا را شنيده و همراه مجاهدين بني‏کلب به خدمت امام عليه‏السلام رسيدند. او در روز عاشورا به فيض شهادت نايل آمد. و در زيارت ناحيه مقدسه نامش وارد است: «السلام علي سالم مولي بني المدينه کلبي».
بني‏مدينه: تيره‏اي است از «کلب بن وبره» و از عرب قحطان. (يمن، عرب جنوب)
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir