عبدالله بن عمير بن حباب کلبي‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
عبدالله بن عمير بن حباب کلبي‏
او مردي جوان و جنگجويي سرسخت و پرتوان از اهالي کوفه و از بزرگترين اصحاب به شمار آمده است. عبدالله بن عمير، مردي از قبيله‏ي «بني‏عليم» بود. او جزء اولين شهدايي است که از جبهه‏ي امام حسين عليه‏السلام در روز عاشورا به ميدان نبرد رفت. کنيه او «ابووهب» بود، جواني دلاور و حماسي از شيعيان کوفه بود. به کوفه آمده، در نزديکي «بئر العبد» خانه‏اي گرفت و با همسرش به آنجا منتقل شد. وقتي ديد عمر سعد، نيرو آماده و سازماندهي مي‏کند تا از نخيله به جنگ حسين بن علي عليه‏السلام در کربلا بروند، پيش خود گفت: به خدا قسم شيفته‏ي جهاد با مشرکان بودم. اميدوارم جنگ با اينان که به نبرد فرزند پيامبر مي‏روند، نزد خداوند کم ثواب‏تر از جهاد با مشرکان نباشد. پيش همسرش رفت و نيت خود را با او در ميان گذاشت، شبانه هر دو از کوفه بيرون رفتند و شب هشتم محرم به ياوران حسين در کربلا پيوستند. همسر او نيز از شهداي کربلا بود. پس از شهادت عبدالله، زنش خود را به بالين او رساند و خاک از چهره‏ي او مي‏زدود که به دستور شمر، يکي از غلامانش (به نام رستم) با گرزي بر سر او زد و کنار شوهرش به شهادت رسيد. عبدالله، دومين شهيد از اصحاب امام حسين عليه‏السلام بود. نام آن بزرگوار در زيارت ناحيه‏ي مقدسه و «رجبيه» نيز آمده است.
بنوعليم بن جناب: تيره‏اي از قبيله‏ي «کنانة» عذره و «قضاعه» مي‏باشد و از اعراب قحطان به شمار مي‏رود. (يمن، عرب جنوب).

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir