مثلث برمودا

نوع اصطلاح :
عنوان :
مثلث برمودا
«مثلث برمودا» مکاني در غرب اقيانوس اطلس و در شرق فلوريدا و در شمال جزائر آنتيل و در حنوب جزائر برمودا قرار دارد. رأس اين مثلث: «برمودا»، «ميامي» و «سن خوان» مي باشد.
اين مثلث به نام رأس آن که «جزائر برمودا» مي باشد به نام «مثلث برمودا» شهرت يافته است. اين نام را براي نخستين بار، آقاي «وينست گاديس» مؤلّف کتاب «افق نامرئي» بر اين منطقه اطلاق کرده و سپس به همين نام مشهور شده است.
قسمت اعظم مثلث برمودا، بر درياي «سارگاسو» قرار دارد.
در روايات مربوط به حضرت قائم (عج)، در مورد اقامتگاه آن حضرت به نام «جزيره خضراء» برمي خوريم که برخي از نويسندگان احتمال داده اند، آن جزيره (با توجّه به آب سفيد و ساير خصوصيات که در داستان «علي بن فاضل مازندراني» آمده است) همين مثلث برمودا، که از مرموزترين مکانهاي روي زمين است، باشد. (براي آگاهي بيشتر به کتبي که درباره جزيره خضرا و مثلث برمودا است مراجعه کنيد.)
(و الله اعلم)
رجوع شود به واژه: علي بن فاضل مازندراني
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir