مکه

نوع اصطلاح :
عنوان :
مکه
بهترين و مهمترين شهر جهان از نظر فضائل معنوي «مکّه» است. در داخل اسن صدف گوهري درخشنده وجود دارد که ميعادگاه همه عاشقان حضرت احديّت مهدي (عج) است. در روايات مي خوانيم: «حضرت قائم (عج)، در مکّه، کنار کعبه ظهور و خروج مي کند.» («کشف الغمّة»، ج 3، ص 129)
آن حضرت هنگام ظهور به کعبه تکيه مي کند و صدايش را بلند مي نمايد که:
«هان اي مردم جهان، کسي که مي خواهد به آدم عليه السّلام و شيث عليه السّلام بنگرد به من بنگرد، کسي که مي خواهد به موسي عليه السّلام و يوشع عليه السّلام بنگرد به من بنگرد، کسي که مي خواهد به عيسي عليه السّلام و شمعون عليه السّلام بنگرد به من بنگرد، کسي که مي خواهد به محمّدصلّي الله عليه و آله و سلّم و امير المؤمنين علي عليه السّلام بنگرد به من بنگرد، کسي که مي خواهد امامان حسن عليه السّلام و حسين عليه السّلام را مشاهده کند مرا بنگرد، کسي که مي خواهد به امامان عليهم السّلام از فرزندان حسين عليه السّلام نظر بيفکند مرا نگاه کند و به نداي من پاسخ دهد، من از آنچه که آنها خبر نداده اند به شما خبر مي دهم.» («بحار الانوار»، ج 53، ص 9)

تکيه بر کعبه کن اي قبله اميد و بگير
انتــقـــام گل پرپر شده طــاها را
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir