رقعه نويسي

نوع اصطلاح :
عنوان :
رقعه نويسي
مرحوم محدّث قمي در کتاب «منتهي الآمال» به نقل از «تحفة الزائر علاّمه مجلسي» و «مفاتيح النجاة سبزواري» مي نويسد:
«هر کس حاجتي دارد، آنچه که ذکر مي شود (متن رقعه در اينجا ذکر نشده است. ر.ک به «منتهي الآمال»، باب 14، فصل 6، تکليف 8) در رقعه اي بنويسد و در (ضريح) يکي از از قبور ائمّه عليهم السلام بيندازد، يا رقعه را ببيند و مُهر کند و خاک پاکي را گِل سازد، و آن را ميان گِل گذارد و در نهر يا چاهي عميق يا غدير (برکه) آبي اندازد، که به حضرت صاحب الزّمان (عج) مي رسد و آن بزرگوار عهده دار بر آوردن حاجت مي شود.
آنگاه در کنار آن نهر يا چاه يا غدير بايستد و بر يکي از وکلاي آن حضرت اعتماد نموده و او را در نظر آورد (يا عثمان بن سعيد، يا محمد بن عثمان، يا حسين بن روح يا علي بن محمّد سيمري) و آنها را بر زبان آورده و صدا نمايد و بگويد:
«يا... سَلامٌ عَلَيْکَ أَشْهَدُ أَنَّ وَ فاتَکَ في سَبيلِ اللهِ وَ اَنَّکَ حَيُّ عِنْدَ اللهِ مَرزُوقٌ وَ قَد خاطَبْتُکَ في حَياتِکَ الَّتي لَکَ عِنْدَ اللهِ عَزَّوَجَلَّ وَ هذِهِ وُقْعَتي وَ حاجَتي إِلي مَولانا عَلَيْهِ السَّلامُ فَسَلَّمْها اِلَيْهِ وَ أَنْتَ الثِّقَةُ الْأَمينُ»
سپس نوشته را در نهر يا در چاه، يا در غدير اندازد که ان شاء الله حاجت او بر آورده خواهد شد.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir