نماز امام زمان

نوع اصطلاح :
عنوان :
نماز امام زمان
از برخي روايات استفاده مي‏شود هر يک از معصومين‏عليهم السلام به نمازي خاصّ تأکيد نموده و بدان سفارش مي‏کردند. يکي از اين نمازها، نماز حضرت مهدي‏عليه السلام است.
در روايتي منسوب به حضرت مهدي‏عليه السلام است، که ايشان فرموده: «هر کس که از خداوند خواسته‏اي دارد، پس شب جمعه غسل کند، بعد از نيمه شب به نمازگاه خود رفته، دو رکعت نماز بدين ترتيب بخواند. در رکعت اوّل وقتي به «اِيّاکَ نَعْبُدُ» رسيد يکصد مرتبه بگويد: «اِيّاکَ نَعْبُدُ وَاِيّاکَ نَسْتَعِينُ» و سوره توحيد را يک مرتبه خوانده سپس ذکر رکوع و دو سجده را هفت بار تکرار کند و رکعت دوم را نيز به همين ترتيب بخواند؛ خداوند حاجتش را برآورده خواهد کرد. [1] .
البته در برخي نقل‏ها آمده است: پس از اين نماز مستحب است تسبيحات حضرت زهراعليها السلام را بخواند و آن گاه به سجده رفته، يکصد مرتبه صلوات بفرستد. [2] .
همچنين گفته شده است: در پايان دعاي «اَللّهُمَ عَظُمَ البَلاءُ وَبَرِحَ الخَفاءُ تا آخر آن خوانده شود.[3] .


پی نوشت ها:
[1] مستدرک الوسائل، ج 6، ص 75.
[2] بحارالانوار، ج 53، ص 230.
[3] وسائل الشيعة، ج 8، ص 184.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir