خورشيد مغرب

نوع اصطلاح :
عنوان :
خورشيد مغرب
کتاب خورشيد مغرب، نوشته استاد محمد رضا حکيمي از دانشمندان اسلامي در عصر حاضر است. اين کتاب جايگاه ويژه‏اي در ميان کتابهاي مربوط به امام عصرعليه السلام دارد. عنوان فرعي کتاب «غيبت، انتظار و تکليف» است. خورشيد مغرب، نخستين بار در 51 صفحه در سال 1349 از سوي انتشارات غدير در تهران به چاپ رسيد. در سال 1360 مباحث و نکات ديگري بر آن افزود و در همان قطع به همّت دفتر نشر فرهنگ اسلامي چاپ شد. مؤلف در سال 1362 آن را در قطع وزيري با 390 صفحه به شکل کنوني در آورد و از آن زمان تا کنون بارها چاپ و منتشر شده است. اين کتاب به قلم آقاي حيدر آل حيدر با نام شمس لمغرب به عربي ترجمه شده است. خورشيد مغرب، چهارده فصل (به عدد معصومين‏عليهم السلام) و يک يادآوري مهم دارد:
1. ميلاد، 2. شمايل و سيرت، 3. غيبت، 4. در کتاب‏هاي پشينيان، 5. در کتاب‏هاي مسلمين 1، 6. در کتاب‏هاي مسلمين 2، 7. در قرآن کريم، 8. در سوره قدر، 9. در علوم عقلي، 10. در علوم تجربي، 11. در فلسفه تربيتي و سياسي، 12. عينيت مقاومت نه عينيت تسليم، 13. انتظار، 14. در طلب خورشيد.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir