ظهور نور

نوع اصطلاح :
عنوان :
ظهور نور
کتاب «ظهور نور» ترجمه «الشُّمُوسُ المُضيئة» اثر علي سعادت پرور است که به قلم سيد محمدجواد وزيري فرد،بازگردان به فارسي شده است.
در اين اثر مؤلف به شيوه گزارشي، تاريخ زندگاني حضرت مهدي‏عليه السلام و مسأله رجعت را مورد بررسي قرار داده است. وي در ابتدا با ارائه سيمايي کلي از حضرت مهدي‏عليه السلام، به ذکر خصوصيات، خصايل و شمايل، حالات و علم آن حضرت در کودکي، روايات مربوط به امامت آن حضرت و علت مخفي بودن ولادت ايشان، منکران مهدي‏عليه السلام و علت انکار آنها، فضيلت انتظار فرج در زمان غيبت و برخي مسائل ديگر از هنگام ولادت تا غيبت صغري مي‏پردازد.
سپس به بررسي روايات مربوط به غيبت صغري و کبري تا زمان ظهور آن حضرت و مسائلي همچون نيابت خاصه، فلسفه و علل غيبت و طولاني شدن آن، اوضاع و وظايف شيعه در عصر غيبت و نحوه ديدار با ايشان در غيبت کبري همت مي‏گمارد.
آن گاه نشانه‏ها، وقايع و اوضاع زمين و آسمان در هنگام ظهور، حوادث ايام حکومت و چگونگي عمر و رحلت آن حضرت را با استفاده از روايات بررسي کرده، به برخي پرسش‏ها در اين زمينه پاسخ مي‏دهد. در پايان، با اشاره به تخلف‏ناپذير بودن رجعت، علت، چگونگي، دفعات و رخدادهاي زمان آن را مورد بررسي قرار مي‏دهد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir