العبقري الحسان في احوال مولانا صاحب الزمان

نوع اصطلاح :
عنوان :
العبقري الحسان في احوال مولانا صاحب الزمان
يکي از کتاب‏هاي مفصّل درباره حضرت مهدي‏عليه السلام، عبقري الحسان است که به وسيله علي اکبر نهاوندي در دو مجلد بزرگ به رشته تحرير در آمده است اين مجموعه درباره زندگي ظاهري، غيبت و ظهور حضرت ولي عصرعليه السلام و حکايات ملاقات کنندگان و رفع شبهات وارد شده درباره مهدويّت است. نگارنده، کتاب را در پنج بخش عظيم تنظيم کرده و براي هر کدام نام خاصي گذاشته است.
نخست آيات قرآن و بشارت‏هاي کتاب‏هاي آسماني درباره ظهور آخرين حجّت خداوند و تشکيل حکومت واحد جهاني را مطرح و به بعضي از سخنان کاهنان و ساحران پيشين و نيز سخنان ارزنده معصومين‏عليهم السلام استناد کرده است. سپس ولادت حضرت مهدي‏عليه السلام و کرامات وي و همچنين گواهي 45 تن از بزرگان دانشمندان اهل سنّت را - که به ولادت آن حضرت و حضور بالفعل ايشان معتقدند - ذکر کرده است.
در فصل بعد به پرسش‏ها و شبهات وارده درباره آن حضرت؛ همانند راز طول عمر، فلسفه و علل غيبت پاسخ داده و به ذکر تاريخ غيبت‏هاي بسياري از پيامبران پيشين پرداخته است.
در ادامه نام و ياد و خاطره جمع کثيري از کساني را که مشرَّف به حضور آن حضرت شده‏اند - به استناد برخي منابع - متذکر شده است. در پايان نشانه‏هاي ظهور و قيام امام‏عليه السلام و مباحث کلامي مربوط به رجعت امامان را به استناد به احاديث و آيات قرآني بيان کرده است.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir