عقد الدرر في اخبار المنتظر

نوع اصطلاح :
عنوان :
عقد الدرر في اخبار المنتظر
کتاب عقدالدرر في اخبار المنتظر به وسيله يوسف بن يحيي مقدسي شافعي سلمي، به رشته تحرير در آمده است. همانگونه که از نام کتاب نيز مي‏توان دريافت، اين اثر پژوهشي روايي درباره نسب امام مهدي‏عليه السلام، ويژگي‏هاي ذاتي و اخلاقي ايشان و نيز علايم و نشانه‏هاي پيش از ظهور و دوران پس از ظهور است.
بر مبناي اين پژوهش، امام مهدي‏عليه السلام از نسل رسول خداصلي الله عليه وآله و خاندان او است و نام و کنيه وي، همانند نام و کنيه رسول خدا است.
در بخش ديگر، از عدالت گستري و رفتار و سلوک ايشان بحث شده است. سپس زمينه‏ها و نشانه‏هاي ظهور و تأسيس دولتي اسلامي براي زمينه سازي ظهور او بيان شده است. در فصل‏هاي ديگر، به ترتيب کرامات حضرت مهدي‏عليه السلام مقام و منزلت، کرامت و جوانمردي، فتوحات و شيوه‏هاي جنگي او، نزول حضرت عيسي‏عليه السلام و اقامه نماز به امامت او، مدت حکومت و حيات او و بالاخره حوادث و فتنه‏هاي عصر ظهور و پس از شهادت ايشان، بازگو شده است.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir