نوائب الدهور في علائم الظهور

نوع اصطلاح :
عنوان :
نوائب الدهور في علائم الظهور
کتاب نوائب الدهور في علائم الظهور درباره نشانه‏هاي ظهور است که به وسيله سيد محمدحسن ميرجهاني طباطبايي در چهار جلد به رشته تحرير در آمده است.
اين کتاب مجموعه‏اي است روايي - تاريخي در بيان نشانه‏هاي آخِرُالزّمان، ظهور و قيام حضرت مهدي موعودعليه السلام و فتنه‏ها و آشوب‏هايي که در آن مرحله به وقوع خواهند پيوست. نويسنده براي آشنايي مردم فارسي زبان، پس از نوشتن دو اثر به نام‏هاي لوامع النور في علائم الظهور، و گنجينه سرور در علائم ظهور اين اثر جامع را گردآوري کرده است. در اين مجموعه همه گونه مطالب و اخبار از کتاب‏ها - که به گونه‏اي به نشانه‏هاي آخِرُالزّمان مربوط باشد - گردآوري شده و در ادامه هر حديث، خطبه و يا مطلبي، لغات و مطالب مشکل آن توضيح داده شده است.
در بخش اوّل، فهرستي از نشانه‏هاي ظهور ذکر شده و در بخش‏هاي بعدي نشانه‏هاي ظهورحضرت‏مهدي‏عليه السلام ازقرآن (به‏ترتيب سوره‏هاي قرآن) و مستند به روايات ائمه معصومين‏عليهم السلام علايم ظهور از نظر امامان معصوم‏عليهم السلام و احاديث آنها، نشانه‏هاي آخِرُالزّمان از اقوال اصحاب و تابعين، اخبار کاهنان و صاحبان علوم جفر و غريبه ونشانه‏هاي ذکر شده درکتاب‏هاي آسماني اديان پيشين آمده است.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir