سنگ حضرت موسي

نوع اصطلاح :
عنوان :
سنگ حضرت موسي
از جمله خصائص امام قائم (عج)، حمل سنگ حضرت موسي عليه السلام است. امام باقر عليه السلام فرمود: «هنگامي که حضرت مهدي (عج)» خروج کند و بخواهد از جانب مکّه به کوفه برود، منادي آن حضرت ندا کند که: آگاه باشيد که کسي طعام و آب حمل نکند. و حضرت قائم (عج)، سنگ حضرت موسي عليه السلام را که از آن دوازده چشمه ي آب جاري شده بود، حمل مي کنند.
پس در هر منزلي که فرود مي آيند، حضرت آن سنگ را نصب مي فرمايند و آن چشمه ها جاري مي شوند و هر که گرسنه باشد سير مي شود و هر که تشنه باشد سيراب مي شود. پس آن سنگ توشه ي آنهاست تا هنگامي که وارد نجف، که در پشت کوفه قرار دارد مي شوند.
پس هنگامي که در پشت کوفه فرود آمدند و مستقر شدند از آن سنگ پيوسته آب و شير جاري مي شود تا گرسنگان سير و تشنگان سيراب شوند. («منتهي الآمال»، باب 14، فصل 2، ويژگي 41)
سوشيانت رجوع شود به واژه: زردشتيان و انتظار

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir