زنان در قيام قائم

نوع اصطلاح :
عنوان :
زنان در قيام قائم
به تجربه ثابت شده که زنان در انقلابها نقش مؤثّر و تعيين کننده دارند، زنان هستند که جوانان رشيد و سلحشور را در دامان پاک خود مي پرورانند و در پشت جبهه و خانه داري، پشتيبان محکم و خوب براي مردان مي شوند.
رواياتي که به ما رسيده، نشان دهنده اين است که در قيام جهاني حضرت مهدي عليه السلام هم زنان حضور خواهند داشت.
امام باقر عليه السلام فرمود:
«سوگند به خدا، سيصد و اندي نفر مردمي آيند، در ميانشان 50 نفر زن هستند، و در مکّه اجتماع مي کنند، بي آنکه قبلاً وعده داده باشند، آمدنشان همچون ابرهاي پاييزي است (که با حرکات تند مي آيند و در آن مرکز جمع مي گردند)».(«بحارالانوار»، ج 52، ص 223)
زنان بايد شخصيّت و نيروي معنوي خود را بيابند و بدانند که مي توانند نقش سازنده داشته باشند و از اصحاب صاحب الامر (عج) گردند، و در جبهه هاي سياسي و نظامي، شرکت و تلاش فعّال نمايند و به پانسمان زخمي ها بپردازند و نوازشگر انقلابيون شوند.
«مفضّل» مي گويد: «امام صادق عليه السلام فرمود: «همراه مهدي (عج) سيزده زن هست». عرض کردم: اين بانوان براي چه در کنار مهدي (عج) هستند؟
فرمود: «اينها مجروحان را مداوا مي کنند و از بيماران جنگي پرستاري مي نمايند، چنانکه زنان در زمان پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله و سلّم همراه آن حضرت در جنگها اين کارها را بر عهده مي گرفتند». («اثباة الهداة»، ج 7، ص 150 و 171 - «حضرت مهدي (عج)، فروغ...»، ص 232)
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir