پيشرفت علم و قيام قائم

نوع اصطلاح :
عنوان :
پيشرفت علم و قيام قائم
در زمان حکومت حضرت ولي عصر (عج)، پيشرفت صنعتي همچنان ادامه مي يابد و اگر صنايع به صورت عوامل تخريبي و ويرانگر در آيند، اسلام و حکومت قائم (عج) شديداً با آن مخالفت مي کند.
حکومت صاحب الزّمان (عج) مؤيّد پيشرفتهاي همه جانبه صنعتي است که در خدمت بشر و عدالت و امنيّت و آسايش و آزادي به کار مي رود.
امام صادق عليه السلام در رابطه با اوج پيشرفت در آن زمان، فرمود: «در عصر قائم (عج)، مؤمني که در شرق جهان است برادرش را که در غرب جهان است مي بيند، و به عکس مؤمني که در غرب جهان است برادرش را که در شرق جهان است، مي بيند». («بحارالانوار»، ج 52، ص 393)
همچنين در جاي ديگر مي فرمايند: «علم بيست و هفت حرف است، آنچه تا به امروز پيامبران آورده اند، دو حرف بيش نبوده و مردم تا امروز غير از اين دو حرف بقيّه ي آن را نشناخته اند. پس هر گاه قائم ما (عج) خروج کند، بيست و پنج حرف ديگر را بيرون مي آورد و آنها را در ميان مردم پراکنده مي کند و دو حرف ديگر را به آنها ضميمه کرده و بدين ترتيب بيست و هفت حرف را منتشر مي نمايد». («منتهي الآمال»، باب 14، فصل 2، ويژگي 38)

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir