آغاز نام حزب الله انقلاب اسلامی در لبنان

بخش هفدهم : آغاز نام حزب الله انقلاب اسلامی در لبنان

هم زمان با گسترش عملیات مقاومت شورای لبنان علیه اشغالگران، شعارهایی حاوی واژه «حزب الله» در لبنان ظهور یافت. اما این عبارت نه به صورت عنوان رسمی یک گروه سیاسی بلکه به معنای عام آن به کار می رفت تا اینکه شورای لبنان در ماه می 1984 (اردیبهشت 1363) تصمیم گرفت نام ثابتی برای تشکیلات خود انتخاب و بیانیه های خود را با آن نام صادر کند. لذا نام «حزب الله انقلاب اسلامی در لبنان» را انتخاب و «دفتر سیاسی» حزب را راه اندازی کرد و یک نشریه هفتگی به نام العهد را منتشر ساخت.

10.jpg

تعداد اعضای شورا نیز به هفت نفر افزایش یافت. به رغم انتخاب نام حزب الله و تشکیل دفتر سیاسی، این تصمیمات نیز به صورت مخفی اتخاذ و خبر آن اعلام نشد و انتشار نشریه العهد نیز با عنوان ارگان رسمی حزب الله صورت نگرفت. طی این مدت، رزمندگان حزب الله زیر پرچم «مقاومت ملی لبنان» می جنگیدند و حزب الله عملیات رزمندگان خود را به صورت مستقل اعلام نمی کرد.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
محمد حسین احمدی
+1 #2 محمد حسین احمدی 1393-11-22 20:11
شهدا همواره زنده اند.
 
 
محمد حسین احمدی
+3 #1 محمد حسین احمدی 1392-08-08 20:31
عشق یعنی یه شهید با لبای تشنه سینه چاک.
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir