من شایسته نیستم!

من شایسته نیستم!

در ماه رمضان یکی از سال هایی که شیخ عباس قمی در مشهد مقدس اقامت داشت، گروهی از مردم شهر نزد وی رفتند و گفتند:

ـ فلان شبستان مسجد گوهرشاد، متروک و فراموش شده است. اگر شما در آنجا نماز جماعت به پا کنید، تأثیر فوق العاده ای خواهد داشت و آن شبستان از این وضعی که الان دارد، بیرون خواهد آمد.

شیخ عباس قمی پیشنهاد مذکور را قبول کرد و تصمیم گرفت در آن محل نماز جماعت برگزار کند. هنوز چند روزی از اقامه ی نماز جماعت در آن نشبستان نمی گذشت که ظهر یکی از روزها، امام جماعت (شیخ عباس قمی) پس از اقامه ی نماز به کسانی که پیرامون او بودند، گفت:

ـ من نمی توانم نماز عصر را بخوانم. بهتر است کس دیگری را امام جماعت کنید.

اصرار حاضران فایده ای نکرد و شیخ فوراً از جا برخاست و رهسپار خانه شد.

یکی از علمای شهر مشهد که از این واقعه آگاه شده بود، نزد شیخ عباس رفت و گفت:

ـ چرا نماز جماعت فلان شبستان را تعطیل کردی؟

شیخ عباس پاسخ داد:

ـ در رکوع چهارم نماز ظهر بودم که صدای کسانی را که به نماز نرسیده بودند و با گفتن «یا الله» و «ان الله مع الصابرین» از من می خواستند کمی تأمل کنم تا آن ها هم اقامه ی نماز کنند شنیدم.

معلوم بود که صداها از فاصله ای دور هستند و این نشان می دهد که جمعیت کثیری پشت سر من به نماز جماعت ایستاده اند. در این هنگام، کمی احساس خوشحالی کردم. از این خوشحال پی بردم که من برای اقامه ی نماز جماعت مسلمانان شایستگی ندارم و باید کس دیگری این وظیفه ی مردم را به عهده گیرد. به همین دلیل بود که بعد از تمام شدن نماز ظهر، از کسانی که پیرامون من بودند، خواستم کس دیگری را انتخاب کنند و مرا رها سازند.


اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir