این نماز برای من خطر دارد

این نماز برای من خطر دارد

در یکی از سالهایی که شیخ عباس قمی در مشهد اقامت داشت، آیت الله قمی که از علما و مراجع بود و در مشهد زندگی می کرد، عازم سفر حج شد. آیت الله قمی به هنگام سفر، از شیخ عباس قمی درخواست کرد به جای او در مسجد گوهرشاد امامت جماعت را عهده دار شود.

شیخ عباس به درخواست آیت الله قمی پاسخ مثبت داد و بعد از رفتن ایشان، امام جماعت مسجد گوهرشاد شد.

وقتی مردم مشهد شنیدند شیخ عباس قمی در آن مسجد نماز جماعت برگزار می کند، بیش از گذشته به مسجد روانه شدند؛ به طوری که هر روز بر تعداد نمازگزاران افزوده می شد.

خبر افزایش تعداد نمازگزاران به گوش امام جماعت جدید مسجد (شیخ عباس قمی) رسید. کسانی که این خبر را به او رسانده بودند، فکر می کردند شیخ عباس قمی خیلی خوشحال خواهد شد و رغبت او به برگزاری نماز جماعت در مسجد گوهرشاد افزایش خواهد یافت. اما برعکس انتظار، همین که شیخ عباس از این موضوع آگاه شد، دیگر در نماز جماعت شرکت نکرد و از دست اندرکاران مسجد تقاضا کرد، کس دیگری را به جای او انتخاب کنند.

مردم و دست اندرکاران مسجد، از این تصمیم شیخ عباس شگفت زده شدند و با اصرار از او خواستند همچنان کار را ادامه دهد. اما شیخ عباس در پاسخ آن ها گفت:

ـ این نماز برای نفس من خطر ایجاد کرده است و چه بسا من گرفتار غرور بشوم و از افزایش نمازگزاران اظهار خوشحالی کنم و مسایل نفسانی برایم پیش بیاید؛ بنابراین سراغ کس دیگری بروید.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir