در میان صحرایی از آتش

در میان صحرایی از آتش

در یکی از روستاهای عراق که «نیله» نام داشت، مسجدی بود. روزی از روزها، متولی این مسجد از حضور در میان مردم خودداری کرد. وقتی دوستان او متوجه غیبت او شدند، به خانه اش رفتند تا علت را بدانند.

پس از رسیدن به خانه ی او مشاهده کردند او حال خوشی ندارد و از درد به خود می پیچد و در بدنش آثار سوختگی وجود دارد.

وقتی علت سوختگی را پرسیدند، او حکایتی را که برایش رخ داده بود، چنین تعریف کرد.

ـ شب گذشته در خواب دیدم که قیامت بر پا شده و غوغای بزرگی است. گروهی به سوی بهشت روانند و عده ای هم در انتظار عذاب به سر می برند. من از کسانی بودم که قرار شد به بهشت بروم. همین که به سوی بهشت حرکت کردم، به پلی رسیدم که طول و عرض بزرگی داشت. به من گفتند این پل صراط است و باید از آن عبور کنی. من همراه جمعی شروع به پیمودن طول پل کردیم. هر قدر که جلوتر می رفتیم، عرض پل کم تر و طولش بیشتر می شد. به همین ترتیب، تا آن جا حرکت کردیم که عرض پل مثل لبه ی تیز شمشیر باریک شد. وقتی به زیر پل نگاه کردم، صحرای بزرگی از آتش دیدم که شعله های آن به اندازه ی قله ی کوه ها بود. بعضی از مردم به هنگام عزیمت از آن ، به قعر آتش می افتادند و بعضی نیز با سلامتی از پل گذر می کردند.

26.jpg

دلهره ی عجیبی داشتم و سعی می کردم هر چه زودتر خودم را به آن سوی پل برسانم. بیش از چند قدمی به پایان پل نمانده بود که ناگهان پاهایم لغزید و در میان آتش افتادم. در میان آتش به این سو و آن سو می دویدم. که ناگهان به خاطرم آمد از امام علی «علیه السلام» طلب یاری کنم.

وقتی چند بار پی در پی گفتم: یا علی بن ابیطالب! مرد نورانی و خوش سیمایی، را در کنار خودم دیدم. فوراً دست هایم را به سوی او دراز کردم و او نیز دست مرا گرفت و از آتش دور کرد. در همین حال، ناگهان از خواب برخاستم و مشاهده کردم بعضی از قسمت های بدنم از آتش آسیب دیده است.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir