انفاق قبل از مرگ

حكايتي از انفاق قبل از مرگ

مرد جوانی از انصار که ثروت فراوانی از حلال جمع کرده بود بیمار شد. رسول خدا صلی الله علیه و اله با گروهی به عیادتش رفتند.

جوان عرض کرد: ای رسول خدا! وصیت می کنم پس از مرگم تمام دارایی مرا با دست خود به فقرا و نیازمندان انفاق کنید.

راوی می گوید: با خود گفتم: خیر دنیا و آخرت برای توانگران است. رسول خدا صلی الله علیه و اله به من نگریستند و دانه ای خرما از مال او برگرفتند و دست خود را بالا بردند، به حدی که زیر بغل ایشان پیدا شد. سپس به من نگاه کردند و پرسیدند: در دستم چیست؟

عرض کردم: فدایت گردم! یک دانه خرما است.

حضرت فرمودند: سوگند به آن کسی که مرا به حق و راستی به پیامبری برگزید اگر این مرد با دست خویش یک دانه خرما صدقه داده بود برایش بهتر بود از آنچه از طرف او انفاق نمودم.

دست خالی

اسکندر مقدونی وصیت کرد بعد از مرگم دست مرا از تابوت بیرون بگذارید تا مردم گیتی بدانند که با این همه رنج از دنیا با خود چیزی نبرده ام.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir