حكاياتي در فضيلت اذكار

فضیلت ذکر

جمعی از فقرای امت، خدمت رسول خدا صلی الله علیه و اله رسیدند و عرض کردند:

ای رسول خدا! ثروتمندان اموالی برای انفاق، وسیله ای برای حج و امکاناتی برای آزاد کردن بردگان دارند و ما نداریم.

پیامبر صلی الله علیه و اله فرمودند: هر کس صد بار تکبیر بگوید با فضیلت تر از آزاد کردن یک برده است و کسی که صد مرتبه تسبیح خدا بگوید با فضیلت تر از این است که یک صد اسب را برای جهاد آماده کند و کسی که صد بار لا اله الا الله بگوید، عملش از تمام مردم در آن روز برتر است؛ مگر این که کسی بیشتر بگوید.

allah.jpg

مصالح بهشتی

امام صادق علیه السلام فرمود: رسول خدا صلی الله علیه و اله فرمودند: وقتی در شب معراج مرا به آسمان بردند وارد بهشت شدم و فرشتگانی را دیدم که با خشتی از طلا و نقره بنایی می سازند و گاهی دست از کار می کشند، به آنان گفتم: چرا گاهی می سازید و گاهی دست می کشید.

گفتند: منتظر مصالح و مواد ساختمانی هستیم.

گفتم: آن چیست؟

گفتند: گفته ي مومن در دنیا است. هر گاه «سبحان الله، الحمدالله، لا اله الا الله و الله اکبر» بگوید می سازیم و هر گاه نگوید می مانیم.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir