ترس از عذاب و چاره آن

ترس از عذاب و چاره آن

رسول خدا صلی الله علیه و اله در مسجد مدینه نماز می خواندند، زن عربی از آن جا گذشت و رسول خدا صلی الله علیه و اله را دید که به تنهایی نماز می خواند. به دل آن زن افتاد که به پیروی از رسول خدا صلی الله علیه و اله دو رکعت نماز بخواند تا سعادتمند گردد و چنین نمود؛ ولی رسول خدا صلی الله علیه و اله از وی خبر نداشت و در نماز این آیه را می خواند:

« البته وعده گاه تمام مردم گمراه، دوزخ خواهد بود که آن دوزخ را هفت در است و هر دری برای ورود دسته ای از گمراهان معین گردیده است. »

وقتی آن زن این آیه را از رسول خدا شنید بی هوش شد.

رسول خدا صلی الله علیه و اله چون از نماز فارغ شدند به بلال دستور دادند آب بیاورد و روی صورت او ریختند تا به هوش آمد.

آن گاه رسول خدا صلی الله علیه و اله فرمودند: ای زن! تو را چه شد؟ گفت: یا رسول الله صلی الله علیه و اله! تو را دیدم که نماز می خواندی، آرزو کردم دو رکعت نماز به پیروی از شما بخوانم.

18.jpg

ای رسول خدا! آنچه می خواندی از کتاب خدا است یا خود تو می گویی؟

فرمودند: در کتاب خدا و گفتة خدا است.

زن گفت: آیا هر عضو مرا به هر دری از درهای دوزخ عذاب می کنند؟

فرمودند: بر هر دری از درهای دوزخ هر کس را به مقدار اعمال او عذاب می کنند.

زن گفت: ای رسول خدا صلی الله علیه و اله! من مالی ندارم، جز هفت بنده و غلام که آن ها را در مقابل درهای هفت گانة جهنم آزاد کردم.

جبرئیل آمد و گفت: ای رسول خدا صلی الله علیه و اله! این زن را بشارت ده که خدا تمام درهای جهنم را به او حرام و در بهشت را برای او باز کرد.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir