حكاياتي در باب صلوات

بالاترین ثواب ها

عبدالسلام بن نعیم می گوید: به امام صادق علیه السلام عرض کردم: من وارد خانة خدا شدم و هیچ دعایی به خاطر نداشتم جز صلوات بر محمد و آل محمد.

حضرت فرمودند: آگاه باش! هیچ کس مانند تو در فضیلت و ثواب از خانة خدا بیرون نیامده است.

طلب حاجت

امام صادق علیه السلام فرمودند: هر گاه به درگاه خدای عزوجل حاجتی دارید باید با صلوات بر محمد و آل محمد او شروع کنید و سپس حاجت خود را بخواهید و در آخر هم با صلوات بر محمد و آل محمد پایان دهید؛ زیرا خدای عزوجل، کریم تر از آن است که دو طرف دعا را بپذیرد و وسط دعا را واگذارد و به اجابت نرساند؛ زیرا صلوات بر محمد و آل محمد، محجوب نیست و بدون برخورد به مانعی بالا می رود.

3.jpg

صلوات جمعی

رسول خدا صلی الله علیه و اله فرمودند: ملکی را در معراج دیدم که هزار هزار دست و هر دستش هزار هزار انگشت و هر انگشتش هزار هزار بند داشت.

آن ملک گفت: من حساب دانه های قطرات باران را می دانم؛ ولی حسابی است از محاسبة آن عاجزم.

به او گفتم: آن چیست؟

گفت: هر گاه جماعتی از امت تو با هم باشند و با هم بر تو صلوات بفرستند، من از محاسبة ثواب صلوات آن ها عاجزم.

4.jpg

نتایج صلوات

روزی پیغمبر خدا صلی الله علیه و اله به امیر المؤمنین علیه السلام فرمودند: یا علی! می خواهی تو را به چیزی مژده بدهم؟

علی علیه السلام عرض کردم: بله، پدر و مادرم به قربانت! شما همیشه مژده دهندة هر چیزی بودید.

حضرت فرمودند: جبرئیل نزد من آمد و از امر عجیبی خبر داد.

علی علیه السلام پرسید: آن امر چیست؟

فرمودند: جبرئیل خبر داد هرکس از دوستان من، بر من و خاندانم صلوات بفرستد، درهای آسمان به روی او گشوده می شود و فرشتگان هفتاد صلوات برای او می فرستند و اگر گناهکار است گناهانش می ریزد، همچنان که برگ درختان می ریزد و خداوند متعال به او خطاب می کند: «لبیک یا عبدی و سعدیک»، سپس به فرشتگان می فرماید: فرشتگان من! شما بر او هفتاد صلوات فرستادید؛ اما من بر او هفتصد صلوات فرستادم.

7.jpg

شفای مریض

زنی خدمت پیامبر صلی الله علیه و اله رسید و شفای پسر کر و کور خود را از حضرت درخواست کرد.

آن حضرت فرمود: برو بر من بسیار صلوات بفرست. آن زن هم با هر قدمی که بر می داشت یک صلوات می فرستاد، چون به خانه رسید او سالم شده بود. نزد حضرت برگشت و سلامتی پسرش را به اطلاع آن حضرت رساند و همه شاد شدند.

جبرئیل نازل شد و گفت: خداوند می فرماید: همچنان که اعضای این پسر را به برکت صلوات بر تو و آل تو شفا دادم، روز قیامت نیز گناهان امت تو را می بخشم.

صلوات در قیامت

پیامبر صلی الله علیه و اله فرمودند: من در روز قیامت نزدیک میزان اعمال هستم. هر کس کفة گناهانش سنگین تر از کفة حسناتش باشد، صلوات هایی را که برای من فرستاده است می آورم و در کفة حسناتش می گذارم تا کفة حسناتش سنگین تر گردد.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
صبیح
0 #1 صبیح 1393-05-29 03:15
سلام

حکایات جالبی است که بسیار علاقه به استفاده از آن ها را دارم

اما سند روایی ندارد

و به محض گفتن متهم به جعل حدیث میشوم

آدرس سایت هم که سند روایت نمیشود

راه حلی برای من دارید ؟
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir