عذر بيجا و نگاه خائنانه

عذر بی جا

زن زیبایی را روز قیامت در دادگاه عدل الهی حاضر می کنند که به خاطر جمال و زیبایی خود به گناه افتاده بود. می پرسند: چرا گناه کردی؟

پاسخ می گوید: خدایا! چون مرا زیبا آفریدی، به این جهت به گناه آلوده شدم. خداوند دستور می دهد مریم را می آورند. به آن زن گفته می شود: تو زیباتر بودی یا مریم؟ من او را زیبا آفریم؛ ولی او فریب نخورد.

آن گاه مرد صاحب جمالی را در دادگاه حاضر می کنند که به خاطر زیبایی خود به گناه آلوده شده است. می گوید: پروردگارا! مرا زیبا آفریدی و زنان به سوی من میل و رغبت پیدا کردند و مرا فریفتند و گرفتار شدم. در این وقت، یوسف علیه السلام را می آورند و به او می گویند: تو زیباتر بودی یا یوسف؟ ما به او جمال و زیبایی دادیم، ولی او فریب نخورد!

سپس صاحب بلا را می آورند که به خاطر بلا ها و گرفتاری هایش معصیت کرده است. او هم می گوید: خداوندا! بلاها و معصیت ها را بر من سخت کردی؛ از این رو به گناه افتادم. در این موقع ایوب علیه السلام را می آورند و به آن شخص می گویند: بلاهای تو سخت تر بود یا ایوب؟ ما او را به بلای سخت مبتلا کردیم؛ اما مرتکب گناه نشد!

8.jpg

نگاه خائنانه

شخصی به پیامبر صلی الله علیه و اله عرض کرد: فلانی به ناموس همسایه نگاه می کند و اگر امکان آن را داشته باشد از اعمال خلاف عفت نیز پروا ندارد.

رسول خدا صلی الله علیه و اله از این قضیه سخت برآشفتند و فرمودند: او را نزد من بیاورید.

شخص دیگری گفت: او از پیروان شما و از کسانی است که به ولایت شما و ولایت علی علیه السلام اعتقاد دارد و از دشمنان شما نیز بیزار است.

پیغمبر صلی الله علیه و اله فرمودند: نگو او از پیروان شما است؛ زیرا این سخن دروغ است؛ چون پیروان ما کسانی هستند که عمل شان همانند عمل ما است؛ ولی آنچه دربارة این مرد گفتی از اعمال و کردار ما نیست.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir