حكاياتي در باب هواي نفس

آتش دنیا یا جهنم

عابدی در صومعه ای مشغول عبادت بود. بعضی از افراد بی دین با زنی مکر نمودند و زن به صومعه رفت، در زد و گفت: به خاطر خدا امشب به من پناه بده، چند جوان بی دین سر راهم قرار گرفته اند و اگر به من پناه ندهی مرا می برند.

عابد او را پناه داد. مقداری گذشت، کم کم زن شروع کرد به عشوه کردن، عابد بیچاره گرفتار شد و آتش شهوت در او فوران کشید. فهمید غیر از ترس هیچ چیز شهوتش را خاموش نمی کند.

چراغی جلویش روشن بود. انگشتش را در آن فرو کرد. وقتی دستش سوخت به خودش گفت: این کجا، آتش قهر خدا کجا! تو که طاقت این آتش را نداری چگونه تاب گرمای دوزخ را داری! مقداری از سوزش انگشتش گذشت دوباره شهوت به او فشار آورد. او هم انگشت دوم و خلاصه تا صبح، ده انگشتش را سوزانید تا زن از آن جا رفت.

8.jpg

شرم از گناه

رسول خدا صلی الله علیه و اله روی منبر، موعظه می کردند. میان مردم، جوانی هواپرست با عده ای سر و صدا راه انداخته بودند. حضرت متوجه او شدند و فرمودند: به جوان اجازه دهید نزد من آید.

وقتی جوان آمد، پیامبر صلی الله علیه و اله به او فرمودند: منظور تو چیست؟

گفت: می خواهم زنا کنم.

حضرت با کمال مهربانی به جوان فرمودند: خواهر و مادر داری؟

گفت: آری! پیامبر صلی الله علیه و اله فرمودند: اگر فردی بیگانه با خواهر و مادر تو زنا کند ناراحت نمی شوی؟

جوان با شنیدن این جمله رنگ به رنگ شد و عرض کرد: از گفتة خود شرمنده ام و توبه کردم.

6.jpg

خیانت به خود

امام صادق علیه السلام فرمود: خداوند به موسی علیه السلام وحی کرد: زنا نکنید که موجب زناکاری زنان خودتان می شود. کسی که به زن مسلمانی خیانت کند، به زن خودش خیانت می شود؛ همان گونه که جزا دهید، جزا داده خواهید شد.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
علی
+1 #1 علی 1392-05-07 14:11
خوب بود
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir