لطف خدا به بنده ناسپاس

لطف خدا به بنده ناسپاس

روزی حضرت موسی علیه السلام برای مناجات به کوه طور می رفت، کافری به او گفت: موسی! کجا می روی؟

حضرت علیه السلام فرمود: برای مناجات خدا به کوه طور می روم.

گفت: موسی! به خدای خودت بگو که مرا از خدایی تو ننگ و عار آید و اگر روزی دهندة من هستی مرا به روزی تو احتیاج نیست.

موسی علیه السلام از گفته او پریشان شد و به جانب کوه طور روانه گشت، بعد از مناجات از جانب خدا خطاب رسید: ای موسی! چرا پیغام بندة مرا نرساندی؟

48.jpg

موسی علیه السلام عرض کرد: خداوندا! خودت می دانی چه گفت. خطاب آمد: ای موسی! به او بگو اگر تو از خدایی ما ننگ و عار داری ما از این که تو بندة ما هستی ننگ و عار نداریم، تو اگر ما را نخواهی، من روزی تو را به تو می رسانم.

وقتی آن مرد پیغام خدا را شنید، سر به فکر فرو برد و عرض کرد: ای موسی! بزرگ پادشاهی است؛ کریم بنده نوازی است؛ ای دریغ از من که عمر خود را ضایع کردم و به بطالت گذراندم! ای موسی! دینت را بر من عرضه کن و موسی علیه السلام چنین کرد. او کلمة توحید و شهادت را بر زبان جاری کرد و به سجده افتاد و در همان حال، جان به جان آفرین تسلیم کرد.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
علی
+2 #3 علی 1393-04-24 08:18
بــــــــــا سلام وتقدیم احترام:
حکایت زیباوآموزنده ای بود.قربون این خدا بااین بنده نوازیش.
 
 
مهدی
+3 #2 مهدی 1393-01-21 00:47
اگر لحظه ای به وجود خود و اعضای بدن خود فکر کنیم لطف خدا را در ک میکنیم
 
 
غلامرضا
+4 #1 غلامرضا 1392-10-27 23:37
با سلام خدمت دوست عزیزم ، خیلی خیلی ممنون از متن زیبایتان ، امکان داره از این نوع مطالب بیشتر ش کنید ، در ضمن میشه در حد مقدور واسم ایمیل کنید ، هر از گاهی این نوشته ها ، آدمیزاد رو از خواب غفلت بیدار میکنه! :roll:
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir