سفیر مرگ

سفیر مرگ

یکی از جباران بنی اسرائیل در خانة خود با عده ای از نزدیکانش خلوت کرده بود. ناگهان نگاهش به شخصی افتاد که به خانه اش وارد شد. از جا برخاست و از او پرسید: تو کیستی؟ چه کسی او را به خانة من راه داده است؟

پاسخ داد: آن که مرا وارد خانه کرده، مالک آن است. من کسی هستم که از پادشاهان اجازه نمی گیرم و از قدرت آن ها بیم ندارم و هیچ جباری نمی تواند مرا از کارم باز دارد.

مرد جبار در حالی که لرزه بر اندامش افتاده بود خود را به رو انداخت و با خواری سربلند کرد و پرسید: آیا تو فرشته مرگی؟ پاسخ داد: آری! پرسید: آیا ممکن است مرا مهلت دهی تا با نزدیکانم عهدی تازه کنم؟ پاسخ داد: هیهات! مدت تو منقطع شده و نفس هایت پایان یافته و ساعات آخر عمرت رسیده است.

پرسید: مرا به کجا خواهی برد؟

5.jpg

گفت: به سوی عملی که از پیش فرستاده ای و به جایی که پیش از این آماده ساخته ای.

گفت: من کار نیکی برای آینده نکرده ام و جای خوبی برای خود فراهم نساخته ام.

پاسخ داد: پس تو را به سوی آتش سوزانی خواهم برد که پوست سر را می کند، سپس جان او را گرفت و وی میان کسان خویش بر زمین افتاد. بعضی فریاد می کشیدند و برخی گریه می کردند.

یزید رقاسی گفته است: اگر جایگاه بدی را که به آن جا باز می گردد می دانستند، فریاد و زاری آن ها بیشتر می بود.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir