چشمان شاداب

چشمان شاداب

یوسف بن اسباط از پدرش روایت می کند که گفت:

به مسجد کوفه وارد شدم، دیدم جوانی با پروردگارش مناجات می کند و در سجده اش می گوید: برای آفریدگارم صورتم در سجده و خاک آلوده است و همین سزاوار است. برخاستم و به سوی او رفتم. دیدم او علی بن الحسین علیه السلام است.

وقتی فجر طلوع کرد به سویش شتافتم و به او گفتم: یا بن رسول الله صلی الله علیه و اله! چرا اینقدر خود را عذاب می دهی حال آن که خدای تعالی تو را این چنین فضیلت و برتری بخشیده است؟!

پس گریست و فرمود: عمرو بن عثمان از اسامه بن زید برایم روایت کرد که رسول خدا صلی الله علیه و اله فرمودند: در روز قیامت، همة چشم ها گریان هستند؛ مگر چهار چشم:

چشمی که از ترس و خشیت الهی گریه کرده باشد.

چشمی که در راه خدای تعالی بسته باشد.

چشمی که به محارم الهی نگاه نکرده باشد.

چشمی که شب ها برای عبادت الهی بیدار ماند باشد.

آن گاه خداوند بر فرشتگان مباهات می کند و می فرماید: به بنده ام بنگرید که روح او نزد من و پیکرش در اطاعت من است، وی بدنش را از بستر جدا ساخته و مرا از ترس عذاب و امید به رحمت من می خواند. گواه باشید که او را آمرزیدم!

41.jpg

شفای چشم آیت الله العظمی بروجردی

حضرت آیت الله العظمی بروجردی رحمه الله فرمودند: در بروجرد به درد چشم سختی مبتلا بودم، هر چه معالجه کردم رفع نشد، حتی پزشکان از بهبودی چشم من مأیوس شدند، تا این که روزی در ایام عاشورا ـ که معمولاً دسته های عزا برای عرض تسلیت به منزل ما می آمدند ـ نشسته بودم و اشک می ریختم، درد چشم نیز مرا ناراحت کرده بود.

در همان حال گویا به من الهام شد، از آن گل هایی که به سر و صورت اهل عزا مالیده شده است به چشم خود بکشم، آن گاه مقداری گل از شانه و سر یکی از عزاداران گرفتم و به چشم خود مالیدم خیلی زود درد چشمم کم شد و رو به بهبودی گذاشت تا به کلی خوب شد.

چشم ایشان تا سن هشتاد و نه سالگی ضعیف نشد و پزشکان از این مسئله تعجب می کردند.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
علیرضا احمدآبادی
+1 #1 علیرضا احمدآبادی 1392-05-14 16:06
خوب بود
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir