گریپ فروت و خواب خوش‌

گریپ فروت و خواب خوش‌

گريپ فروت چون داراي كالري كمي است نوشابه بسيار خوبي براي آنهايي است كه مي‌خواهند وزن كم كنند و لاغر شوند. گريپ فروت از پرتقال كمتر قند دارد.

گريپ فروت تميزكننده بدن از مواد سمي است و اين مواد را سريعا دفع مي‌كند و دليل آن اين است، هنگامي كه از گريپ فروت استفاده مي‌‌كنيد، به علت دفع مواد زائد ممكن است اسهال بگيريد.

گريپ فروت داروي خواب است. اگر مي‌خواهيد خواب خوش و سنگين داشته باشيد يك گريپ فروت و يا آب آن را گرفته قبل از رفتن به رختخواب آن را بخوريد.

گريپ فروت ضدسرماخوردگي است و تب را پايين مي‌آورد، در هنگام سرماخوردگي و تب آب گريپ فروت بنوشيد.

35.jpg

گريپ فروت به دليل ترش بودن ترشح اسيد معده را بيشتر مي‌كند پس بايد آن را قبل از غذا مصرف كرد تا اشتها را تحريك كرده و غذا را زودتر هضم كند.

آنهايي كه كليه و مثانه و كيسه صفرايشان سنگ توليد مي‌كند، حتما بايد گريپ فروت بخورند، زيرا گريپ فروت از درست شدن سنگ جلوگيري مي‌كند.

خوردن دو عدد گريپ فروت در روز احتمال حمله قلبي را به نحو بارزي كاهش مي‌دهد، بنابراين كساني كه در خانواده‌شان سابقه قبلي و بيماري قلبي وجود دارد حتما بايد از گريپ فروت استفاده كنند.براساس تحقيقات انجام شده در پوست اين ميوه مواد ضدسرطان وجود دارد.

هسته گريپ فروت نيز خواص بسياري دارد زيرا ميكروب‌كش و ضدقارچ است البته عصاره هسته گريپ فروت به صورت قرص و كپسول در فروشگاه‌هاي گياهان دارويي و يا برخي از داروخانه‌ها موجود است، مي‌توانيد خريداري كرده و مصرف كنيد و يا اين كه هسته‌هاي گريپ فروت را جمع‌آوري كرده و خشك كنيد سپس در داخل آسياب برقي ريخته و پودر كنيد و هر روز مقدار يك قاشق چايخوري از آن را با آب ميل كنيد يا اين كه همان‌طوري كه گفته شد همه گريپ فروت را با پوست سفيد و هسته آن در داخل مخلوط‌كن برقي ريخته و مصرف كنيد.

توجه داشته باشيد گريپ فروت را نبايد به همراه تعدادي از داروها خورد، زيرا اثر آنها را چند برابر مي‌كند، مثلا كسي كه داروي فشارخون مصرف مي‌كند، اگر آن را با گريپ فروت بخورد اثر دارو زيادتر شده و شخص فشارخونش بشدت پايين مي‌آيد و خطرناك است.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
tahmin
-1 #3 tahmin 1392-01-30 10:49
man mamoolan roozane 1 geret foorout mikhram albateh shab badaz ghaza khastam bebinam mofid ast ya na
 
 
tahmin
+1 #2 tahmin 1392-01-30 10:44
vaghti migooyand baray charbi geret fooruot badaz ghaza khordeh shavad nazaretan chist
 
 
tahmin
0 #1 tahmin 1392-01-30 10:32
bsyar ali va mamnoon az rahnamaeyatoon
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir