فقط با سيب روي ترازو برويد

فقط با سيب روي ترازو برويد

نتايج آخرين تحقيقات انجام شده در دانشگاه ايالتي پنسيلوانيا نشان داد كه مصرف روزانه‌ يك سيب ميزان كالري را تا 190 كيلو كاهش مي‌دهد و همين عامل كاهش مصرف غذا را در بر دارد.

به گزارش ايسنا، طبق يافته‌هاي پژوهشگران دانشگاه ايالتي پنسيلوانيا ؛ سيب داراي خواص شگفت‌آوري براي كنترل وزن است.

7.jpg

آخرين تحقيقات انجام شده در دانشگاه ايالتي پنسيلوانيا نشان داد كه مصرف روزانه‌ يك سيب ميزان كالري را تا 190 كيلو كاهش مي‌دهد و همين عامل كاهش مصرف غذا را در بر دارد.

در اين زمينه يك دوره‌ مطالعاتي پنج هفته‌اي در آزمايشگاه روي 59 زن و مردي كه وزن متعادلي داشتند انجام شد. در طول اين دوره بعضي از افراد شركت‌كننده از مصرف سيب منع شدند و بعضي ديگر فرآورده‌هاي متنوع سيب را مصرف كردند از قبيل يك و نيم سيب پوست كنده و قاچ شده كه حدود 125 كالري داشت، سس سيب (كه داراي ميزان كالري مساوي با سيب خام است) و آب سيب كه گاهي اوقات حاوي فيبر و گاهي اوقات بدون فيبر بود و قبل از غذا مصرف مي‌شدند. همچنين در مدت زمان تقريبي 15 دقيقه‌اي، صبحانه يا ناهار كه شامل خوراك پنير و سس گوجه بود به داوطلبان داده مي‌شد.

در پايان مشخص شد كساني كه يك سيب قبل از غذا مصرف كردند، 187 كيلو كالري كمتر از كساني كه ديگر محصولات سيب را خورده بودند و يا اصلا سيب نخوردند، غذا خورده‌اند.

همچنين پروفسور باربارا رولز، متخصص علوم غذايي دانشگاه ايالتي پنسيلوانيا، گفت: روش مصرف غذاهاي كم‌كالري مانند سوپ و سالاد و سبزيجات قبل از غذا در جلوگيري از پرخوري موثر است.

وي افزود: تفاوت ميزان كالري مصرف شده بعد از خوردن سيب خام و يا ديگر محصولات آن به اين صورت قابل توضيح است كه نه‌تنها ميزان كالري را كاهش مي‌يابد، بلكه احساس سيري در فرد ايجاد مي‌كند.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
hadis
+1 #1 hadis 1391-09-17 23:48
mamnoon az etelaati ke dadin
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir