آفتابگردان‌ها سرطان را دور مي‌كنند

آفتابگردان‌ها سرطان را دور مي‌كنند

پژوهشگران اعلام كردند كه پروتئين كوچك موجود در دانه‌هاي گياه آفتابگردان مي‌تواند خطر گسترش سرطان پروستات را كاهش دهد.

به گزارش ايسنا، پژوهشگران استراليايي اين پروتئين مفيد را در دانه‌هاي آفتابگردان پيدا كرده‌اند.

9.jpg

آنها دريافتند كه اين پروتئين آفتابگردان مانع از فعاليت آنزيمي موسوم به پروتئاز مي‌شود. اين آنزيم بافت ارتباطي اطراف تومور را تخريب كرده و در نتيجه به سلول‌هاي سرطاني اجازه مي‌دهد كه به ساير نقاط بدن مهاجرت كنند.اين ميني پروتئين هم‌اكنون بازدارنده پروتئاز ناميده مي‌شود و توانايي‌هاي آن در يك آزمايش مورد بررسي قرار گرفته است.

پژوهشگران همچنين توانستند اين مولكول را دوباره با مهندسي ژنتيك به گونه‌اي تغيير دهند كه فقط اين نوع پروتئاز را متوقف كند و به ساير پروتئازهاي خوش‌خيم آسيبي وارد نكند.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir