رنگدانه ميوه‌ها و سبزي‌ها معجون سلامت‌

رنگدانه ميوه‌ها و سبزي‌ها معجون سلامت‌

يك متخصص تغذيه، ميوه‌ها و سبزي‌ها را از اركان اصلي تغذيه انسان دانست و گفت: اين گروه غذايي به دليل سرشار بودن از انواع ويتامين و عناصر معدني و دارا بودن فيبر‌‌هاي محلول و غيرمحلول در آب توصيه مي‌شوند. همچنين رنگدانه‌‌‌هاي موجود در ميوه‌ها و سبزي‌ها، معجون سلامت بشرند.

44.jpg

دكتر سيدعلي كشاورز در گفتگو با ايسنا گفت: ميوه‌ها و سبزي‌ها داراي ويتامين‌‌‌هاي C، گروه B غير از 12 B و پيش‌ساز ويتامين A هستند. همچنين عناصر معدني بويژه پتاسيم و منيزيم و به ميزان كمتر آهن و كلسيم در آنها وجود دارد. البته در سبزيجاتي نظير ريواس و اسفناج ، جذب آهن صورت نمي‌گيرد.عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران افزود: فيبر‌‌هاي محلول و غيرمحلول در آب موجود در ميوه‌ها، آب را جذب مدفوع مي‌كنند و در پيشگيري از يبوست موثرند. همچنين فيبر‌‌هاي محلول در آب، جذب كلسترول را در دستگاه گوارش كاهش داده و لذا در افراد با چربي و كلسترول بالا، استفاده از ميوه‌‌هايي مانند سيب توصيه مي‌شود.

اين متخصص تغذيه، امتياز بعدي ميوه و سبزي را رنگدانه‌‌هاي آنها برشمرد و گفت: امروزه ثابت شده است، اين رنگدانه‌ها در كاهش ابتلا به سرطان و بيماري‌‌هاي قلبي عروقي موثرند.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir