مصرف بي‌رويه ادويه مسموميت‌زاست‌

مصرف بي‌رويه ادويه مسموميت‌زاست‌

يك متخصص تغذيه با بيان اين كه برخي از مواد طعم‌دهنده غذايي مانند زعفران، گل رنگ و دارچين داراي ارزش تغذيه‌اي (ويتامين‌ها و عناصر معدني) هستند، هشدار داد: مصرف بي‌رويه ادويه‌جات علاوه بر مسموميت‌زا بودن، باعث ايجاد وابستگي زياد به مصرف ادويه، پرخوري و افزايش احتمال ابتلا به سرطان مي‌شود.

34.jpg

به گزارش ايسنا، دكتر سيدعلي كشاورز، عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران، تاكيد كرد: بهتر است خانواده‌ها از همان ابتداي كودكي، ذائقه فرزند خود را به غذاي شور و پرادويه عادت ندهند، تا كودكان آنها در آينده با مشكلات عديده روبه‌رو نشوند.

وي گفت: مصرف نمك به ميزان زياد در درازمدت به افزايش فشارخون منجر مي‌شود.

به علاوه، به افراد با فشارخون بالا توصيه مي‌شود در طبخ غذا از نمك استفاده نكنند چون حداقل نمك مورد نياز بدن، در خود مواد غذايي وجود دارد.كشاورز در ادامه افزود: در افراد با فعاليت بدني بالا و عرق زياد، خصوصا در هواي گرم تابستان، نياز به نمك افزايش مي‌يابد و در ورزشكاران به 3 2 برابر افراد عادي مي‌رسد كه بايستي از طريق مصرف به اندازه اين مواد تامين شود.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

نظرات  

 
حسین
-1 #2 حسین 1391-08-11 05:06
ادویه جمع دواست و مصرف دارو برای بدنی که نیازی به آن ندارد یعنی اشتباه محض
 
 
رامین
+1 #1 رامین 1390-12-20 09:05
این ساین از لحاظ علمی هم دارای مطالیب مفید و خوب است
 
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir