انگور حافظه را زنده مي‌كند

انگور حافظه را زنده مي‌كند

تحقيقات نشان مي‌دهد، نوشيدن آب انگور به تقويت حافظه افراد مسن كمك مي‌كند.

روبرت كري كرويان از كالج پزشكي يو اس گفت، روي گروهي از افراد درباره اين كه آيا مصرف غذاها و نوشيدني‌هاي غني از پلي فنول، تاثيرات مفيدي در كاهش حافظه در افراد مسن مي‌گذارد، تحقيق كردند.

بنا بر اين گزارش، دراين مطالعه 12 نفر كه دچار كاهش حافظه زودهنگام شده بودند، مورد بررسي قرار گرفتند.

شركت‌كنندگان دراين مطالعه در مجموع 15 تا 21 اونس آب انگور نوشيدند، اين مقدار براساس وزن بدن، مصرف روزانه آب انگور يا مصرف دارو نماها طي 12 هفته داده شد.

84.jpg

اين گزارش حاكي است؛ محتواي كالري و شكر اين نوشيدني‌ها يكسان بود اما فقط آب انگور حاوي تركيبات پلي‌فنوليك طبيعي بود كه خاصيت آنتي‌اكسيدان و ضدالتهاب داشتند. اين پيشرفت در حافظه كوتاه‌مدت آنها مشخص شد.

اين مطالعه نشان داد. افرادي كه آب انگور نوشيده بودند در يادگيري و سير آن، پيشرفت چشمگيري داشتند.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir