كنترل فشار خون با نوشيدن شير

كنترل فشار خون با نوشيدن شير

محققان علوم پزشكي اعلام كردند نوشيدن شير بدون چربي بدن را در برابر بيماري افزايش فشارخون محافظت مي‌كند.

بر اساس اين تحقيقات زناني كه شير بدون چربي بيشتري مي‌نوشند و ميزان كلسيم و ويتامين دي مصرفي آنان بالاست كمتر از ديگر زنان در معرض خطر ابتلا به بيماري فشار خون بالا قرار دارند.

محققان انجمن قلب آمريكا در بررسي خود بر روي نزديك به سي هزار زن ميانسال دريافتند زناني كه مصرف شيركم چرب يا بدون چربي در آنان بالاست كمتر در معرض فشار خون بالا هستند و بروز اين بيماري مهلك در آنان كمتر است.

49.jpg

محققان دريافتند زناني كه روزي دوبار يا بيشتر شير مي‌نوشند به ميزان 10 درصد كمتر از ديگر زنان در معرض خطر ابتلا به فشارخون بالا قرار دارند.

در آمريكا از هرسه فرد بالغ يك نفر دچار بيماري فشار خون بالاست و شمار زناني كه به فشار خون تشخيص داده نشده مبتلا مي‌شوند نيز روز به روز فزوني مي‌يابد.

اضافه کردن نظر

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه جامع عاشورا نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث شریف نبوی که «مومن آیینه مومن است»، شما نیـز آیینه ما باشیـد و با یادآوری نقاط قوت و ضعف پایگاه جامع عاشورا، ما را از این فیض الهی محروم نفرمایید.

چند نکته:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی(به جز وبلاگ ها) تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.

 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir